جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63051
  تاریخ انتشار : 28 آبان 1393 9:10
  تعداد بازدید : 342

  رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست:

  جرایم آلایندگی باید متناسب با میزان آلایندگی اخذ شود

  رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست گفت: باید در قوانین بازنگری هایی انجام شود که بین جریمه واحدهای صنعتی که برای کاهش آلودگی تلاش می کنند با واحدهای صنعتی ای که تلاش نمی کنند تفاوت قائل شد.

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت، معصومه ابتکار در نشست بررسی وضعیت آب و هوای شهرستان مبارکه اصفهان در کمیسیون کشاورزی مجلس با تشکر از اعضای این کمیسیون خواستار اضافه شدن پسوند محیط زیست به نام این کمیسیون شد و گفت: امیدوارم کمیته محیط زیست کمیسیون کشاورزی مجلس وضعیت و معضلات زیست محیطی را با قدرت پیگیری کند.

  ابتکار ادامه داد: اندازه گیری های آلاینده های زیست محیطی براساس قانون باید توسط سازمان محیط زیست تایید شود.

  رئیس سازمان حفاظت محیط زیست کشور گفت: براساس ماده 38 قانون مالیات بر ارزش افزوده واحدهای تولیدی که استانداردهای زیست محیطی را رعایت نمی کنند باید توسط سازمان حفاظت محیط زیست تشخیص و نامشان اعلام شود تا مشمول پرداخت یک درصد از قیمت فروش به عنوان عوارض آلایندگی بشوند.

  ابتکار افزود: در اجرای قانون با یک معضلاتی روبرو هستیم البته هدف از این جرائم این است که آلوده کنندگان محیط زیست و طبیعت زیان های اقتصادی را پرداخت کنند که انجام این موضوع جنبه تادیبی دارد تا موضوع آلودگی هوا رفع شود.

  معاون رئیس جمهور افزود: هدف دوم از اجرای قانون مذکور این است که مبالغ حاصل از اخذ عوارض ناشی از ایجاد آلودگی هوا در شهرها و دهیاری های همان منطقه توزیع شود.

  ابتکار تصریح کرد: ما می خواهیم محیط زیست حفظ و در کنار آن صنعت ارتقاء یابد. البته این نکته نباید فراموش شود که باید بین واحدهای صنعتی که برای رفع آلایندگی خود تلاش می کنند با صنایعی که به این موضوع اهمیت نمی دهند، تفاوت قائل شد.

  رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست با بیان اینکه پروتکل های اندازه گیری آلودگی های زیست محیطی خاص است افزود: باید در قوانین بازنگری هایی انجام شود که بین جریمه واحدهای صنعتی که برای کاهش آلودگی تلاش می کنند با واحدهای صنعتی ای که تلاش نمی کنند تفاوت کند.

  ابتکار گفت: متاسفانه بعضا مبالغ دریافتی از اخذ مالیات بر ارزش افزوده صنایع آلاینده، در موضوعات دیگری هزینه می شود.

  رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست یادآور شد: واحدهای صنعتی ای که اقدام به رفع آلایندگی می کنند باید آن ها را از لیست صنایع آلاینده خارج کرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28129760
اکنون :
17