جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63037
  تاریخ انتشار : 27 آبان 1393 14:49
  تعداد بازدید : 500

  نماینده مجلس:

  ایران در رعایت قوانین حقوق کودک نسبت به برخی کشورها مترقی تر است

  عضو هیات رییسه کمیسیون حقوقی قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: جمهوری اسلامی ایران در رعایت قوانین حقوق کودک نسبت به برخی کشور های مدعی حقوق بشر مترقی تر است.

  «ابوالفضل ابوترابی» روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به فرارسیدن - 20 نوامبر - بیست وپنجمین سالروز تصویب پیمان نامه حقوق کودک، درمورد اقدامات ایران برای حقوق کودک افزود: لایحه حمایت از کودکان در کارگروه کمیسیون قضایی تصویب شد و در نوبت این کمیسیون قرار گرفت.

  وی مهمترین مسایل در نظر گرفته شده کودکان در این لایحه را مسایل حقوقی، کیفری، عاطفی، تربیتی و آموزشی عنوان کرد و گفت: کودکان کار، طلاق و غیره در این لایحه لحاظ شده اند و این یک قانون بسیار جامع تربیتی، اقتصادی و اجتماعی در حوزه اطفال، کودکان و نوجوانان خواهد شد که از کودکان بدو تولد تا زیر 18 سال را شامل می شوند.

  نماینده مردم نجف آباد و فریدون شهر در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این سووال که آیا در قوانینی مانند مجازات اسلامی و آیین دادرسی کیفری نیز کودکان لحاظ شده اند، افزود: قوانین خوبی در خصوص کودکان ونوجوانان در کشور وجود دارد و حتی بسیار مترقی تر از قوانین کشورهایی است که ادعای حقوق بشری دارند.

  وی ادامه داد: برخلاف برخی ادعاها، طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران کودک زیر 18 سال اعدام و زیر 15 سال زندانی نمی شوند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28129999
اکنون :
22