جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63023
  تاریخ انتشار : 27 آبان 1393 12:46
  تعداد بازدید : 416

  رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خبرداد

  ثبت الکترونیکی اسناد نظم حقوقی را در جامعه تحقق می بخشد

  رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: حرکت به سمت ثبت نوین و فاصله گرفتن از شیوه های سنتی ،نظم حقوقی را در کشور افزایش خواهد داد.

  به گزارش خبرگزاری میزان، احمد تویسرکانی معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور در مراسم افتتاح کانون سردفتران و دفتریاران استان البرز گفت: توجه به ثبت رسمی یکی از موضوعات مهم جامعه محسوب می شود و ابعاد آن برای بسیاری ناشناخته باقی مانده است و امروزه بسیاری از بی نظمی ها و دعاوی ناشی از عدم ثبت رسمی است.

  وی افزود: گاهی برخی از تصمیم گیرندگان در شناخت اولویت ها دچار اشتباه می شوند. لذا به طور قطع باید با برنامه ریزی و توجه به اصول زیربنایی مشکلات و ناهنجاری ها در جامعه و حوزه ثبت مرتفع شود.

  رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به مزیت های ثبت نوین در جامعه بیان داشت: با اجرای سامانه ثبت الکترونیکی اسناد رسمی سالانه 20 میلیون مراجعه مستقیم مردم به دفاتر اسناد رسمی کاهش داشته و نزدیک به 10 میلیون مکاتبه کاغذی حذف شده است.

  معاون قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه طبق قانون باید خدمات ثبتی به شکلی سهل و آسان در خدمت مردم قرار گیرد، خاطرنشان کرد: در مقطعی برخی به راه اندازی سامانه های الکترونیکی ثبتی با دید تردید و بعضاً اعتراض نگاه کردند، اما امروز مشخص شد که راه اندازی این سیستم ها علاوه بر ارتقاء خدمت رسانی به مردم و افزایش سرعت کار و کاهش هزینه ها، در جلوگیری از بسیاری از تخلفات نیز نقش مؤثری ایفا کرده است.

  وی با بیان این که ساخت و سازهای غیر قانونی در حاشیه رودخانه های استان البرز باید از طرف دستگاه های ذی ربط جدی گرفته شود، گفت: استان البرز یکی از استان های مهم کشور است که به سرعت در حال طی مسیر توسعه است. لذا نیازمند حمایت و نظارت همه جانبه مسئولان نیز می باشد و حفاظت از منابع طبیعی و اراضی ملی در این استان باید بیش از پیش مورد توجه مسئولان واقع شود.

  در پایان این مراسم اعضای هیئت مدیره کانون تازه تأسیس سردفتران و دفتریاران استان البرز ابلاغ خود را که توسط معاون قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد واملاک کشور صادر شده دریافت کردند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28129760
اکنون :
16