جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 62983
  تاریخ انتشار : 27 آبان 1393 11:22
  تعداد بازدید : 352

  قانون مجازات مجرمان باید از بازدارندگی برخوردار باشد

  آیت الله مکارم شیرازی گفت: قانون مجازات مجرمان باید از نوعی بازدارندگی برخوردار باشد تا مجرم مجددا به چرخه جرم باز نگردد.
  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، این مرجع تقلید در دیدار فرمانده انتظامی استان قم، امنیت بیش از پیش قم را در گرو نظارت پلیس با تقویت گشت های شبانه روزی در سطح شهر دانست و تاکید کرد: یکی از راه های بازدارندگی سرقت تعدد گشت های نیروی انتظامی است.

  وی در ادامه دومین عامل بازدارندگی را در حوزه دستگاه قضایی خواند و تصریح کرد: امنیت مساله ای حیاتی است، گمان نمی کنم قانون ناقص باشد و اگر ناقص است باید در این زمینه فکری بشود تا مجازات مجرمان بازدارنده شده و مجرم دوباره به چرخه جرم برنگردد.

  این مرجع تقلید ضمن تاکید بر تشدید قوانین علیه مجرمان سابقه دار، گفت: پلیس برای گرفتن یک سارق می بایست زمان زیادی را صرف کند و نیز بودجه زیادی را هزینه کند تا وی دستگیر شود.

  مکارم شیرازی افزود: زمانی که می گویند قاضی مخیر است یعنی بر حسب مقدار جرم، یعنی مجرم کیست، جرمش چیست و همچنین زمان و مکان وقوع جرم چه زمان است، همه این ها در تصمیم گیری وی تاثیرگذار است و به عنوان مثال دستگیری در ماه رمضان و شب قدر تعزیر آن قوی تر و متفاوت تر از دیگر روزهای سال است.

  وی ادامه داد: هر کدام از مجرمین به هنگام دستگیری در مواجهه با پلیس به اقداماتی همچون تهدید ماموران با چاقو، اسپری زدن و یا فرار با خودرو آن هم خلاف جهت دست می زنند که تمامی اینها تعزیر دارد و می بایست در تشدید مجازات مجرم لحاظ شود.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری کنگره بین المللی خطر جریان های تکفیری در قم طی هفته آینده اشاره کرد و بر لزوم اهمیت آن تاکید کرد.

  این مرجع تقلید ادامه داد: الازهر مصر که ابتکار عمل ایران و شیعه را دیده است به فکر افتاده تا کنگره تکفیری در برائت از تکفیری ها آن هم عجولانه و 10 روز پس از برگزاری این کنگره، در مصر برگزار کند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
27697828
اکنون :
11