جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 62979
  تاریخ انتشار : 27 آبان 1393 10:43
  تعداد بازدید : 525

  انتقاد شدید دیده بان حقوق بشر از مصر

  سازمان بین المللی دیده بان حقوق بشر با انتقاد از ارجاع غیرنظامیان مصری به دادگاه های نظامی این اقدام را آخرین میخ به تابوت عدالت در مصر دانست.

  به گزارش خبرگزاری فارس، سازمان بین المللی دیدبان حقوق بشر با انتقاد از قانون «عبدالفتاح السیسی» رئیس جمهور مصر که بر اساس آن شهروندان غیر نظامی متهم به جرائم تروریستی در دادگاه های نظامی محاکمه می شوند اعلام کرد که این اقدام آخرین میخ را به تابوت عدالت در مصر زده است.

  روز یکشنبه (دیروز) مصر 5 دانشجوی معترض را به اتهام مشارکت در تجمع غیر قانونی برای محاکمه به دادگاه نظامی ارجاع داد.

  پایگاه خبری «اصوات مصریه»، گزارش داد که سازمان دیدبان حقوق بشر در بیانیه خود اعلام کرد اقدام رئیس جمهور مصر اختیارات ارتش را افزایش داده و خطر محاکمه مخالفان دولت و فعالان سیاسی در دادگاه های نظامی را افزایش می دهد.

  «سارا لیا واتسن» مدیر اجرایی بخش خاورمیانه و شمال آفریقای این سازمان اعلام کرد که به این ترتیب و با صدور چنین قانونی اکنون شهروندان بیشتری باید در انتظار محاکمه در دادگاه های نظامی توسط افرادی که یونیفورم نظامی به تن دارند و از فرماندهان خود دستور می گیرند، باشند.

  وی همچنین ضمن لزوم تأکید بر اینکه السیسی باید سریعا این قانون را تعدیل کند اعلام کرد که قانون محاکمه شهروندان غیرنظامی در دادگاه های نظامی نقض آشکار اصول اولیه عدالت است.

  بعد از حملات اخیر به سربازان مصری در سینا که در مرگبار ترین حادثه از این دست 31 سرباز مصری کشته شدند دولت مصر با طرحی برای انتقال پرونده های مربوط به اقدامات تروریستی به دادگاه های نظامی موافقت کرد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28129760
اکنون :
18