جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 62933
  تاریخ انتشار : 26 آبان 1393 12:58
  تعداد بازدید : 724

  معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تبریز خبر داد

  ضرب وجرح عمدی و مطالبه وجه چک در صدر پرونده های قضایی آذربایجان شرقی

  معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری آذربایجان شرقی گفت: بیشترین حجم پرونده های ورودی محاکم قضایی استان مربوط به 10 عنوان کیفری و حقوقی است که اولویت برنامه های پیشگیری نیز این 10 عنوان است.

  به گزارش خبرگزاری میزان، مسعودی فر در اولین جلسه کارگروه تخصصی پیشگیری های حقوقی و قضائی تصریح کرد: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز با این هدف، براساس برنامه ریزی های انجام شده با همکاری دستگاه های اجرایی مرتبط با موضوع نسبت به تدوین محتوای حقوقی برای آگاهی بخشی و ارتقای اطلاعات حقوقی مردم جهت پیشگیری از جرم اقدام کرده است.

  مسعودی فر با اشاره به وضعیت آماری جرایم استان گفت: بیشترین حجم پرونده های ورودی محاکم قضایی استان مربوط به 10 عنوان کیفری و حقوقی است که اولویت برنامه های پیشگیری نیز این 10 عنوان است.

  معاون پیشگیری از جرم دادگستری آذربایجان شرقی به بیان این ده جرم در حوزه کیفری پرداخت و اظهار کرد: 10 عنوان اول پرونده های کیفری محاکم قضایی استان را ضرب و جرح عمدی، توهین به اشخاص عادی، سرقت مستوجب تعزیر، ایراد صدمه بدنی غیر عمدی، تخریب، تهدید، کلاهبرداری، تصرف عدوانی، مزاحمت تلفنی و مزاحمت ملکی تشکیل می دهند.

  وی بیان کرد: مطالبه وجه چک، تامین خواسته، طلاق توافقی، مطالبه وجه بابت سایر موارد، اعسار از پرداخت هزینه دادرسی، مطالبه مهریه، اعتراض به رای شورای حل اختلاف، الزام به تمکین، مطالبه خسارت و طلاق به درخواست زوجه نیز از عناوینی هستند که 10 عنوان اول پرونده های حقوقی استان را تشکیل می دهند.

  در این جلسه از سوی اعضای شرکت کننده بر انجام پژوهش های کاربردی و فرهنگ سازی در راستای پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی، استفاده از ظرفیت صدا و سیما و سایر رسانه های جمعی و فضای مجازی جهت ارتقای آگاهی های عمومی و حقوقی مردم، استفاده از روش های به روز و کارآمد و علمی در پیشگیری از جرم و آسیب های اجتماعی، تقویت و توسعه فعالیت های سازمان های مردم نهاد و آموزش حقوق شهروندی به مردم تأکید شد.

  لازم به ذکر است کارگروه تخصصی پیشگیری های حقوقی و قضائی با عضویت نیروی انتظامی، سازمان قضائی نیروهای مسلح، سازمان پزشکی قانونی، سازمان بازرسی، فرمانداری شهرستان تبریز، سپاه عاشورا، اداره ثبت اسناد و املاک، سازمان صدا و سیما، سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی و اداره کل اطلاعات استان در معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان آذربایجان شرقی با هدف تهیه و تدوین برنامه های بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت اجرایی در حوزه پیشگیری های حقوقی و قضایی تشکیل شده است.


  ضرب‌وجرح عمدی مطالبه وجه چک پرونده های قضایی پیشگیری از وقوع جرم محاکم قضایی تدوین محتوای حقوقی اطلاعات حقوقی وضعیت آماری جرایم توهین به اشخاص عادی سرقت مستوجب تعزیر ایراد صدمه بدنی غیر عمدی تخریب تهدید کلاهبرداری تصرف عدوانی مزاحمت تلفنی مزاحمت ملکی ‌ تامین خواسته طلاق توافقی مطالبه وجه اعسار از پرداخت هزینه دادرسی مطالبه مهریه اعتراض به رای شورای حل اختلاف الزام به تمکین مطالبه خسارت طلاق پرونده‌های حقوقی آموزش حقوق شهروندی اخبار حقوقی خبر حقوقی شهر دانش
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28129760
اکنون :
13