جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 62884
  تاریخ انتشار : 26 آبان 1393 9:12
  تعداد بازدید : 571

  رییس کانون سردفتران و دفتریاران در گفت و گو با میزان مطرح کرد

  قبح بی توجهی به قانون نباید درکشور ریخته شود

  رییس کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به برخی جنجال های رسانه ای که بعضا در راستای گریز از اجرای قانون برنامه ریزی و اجرا می شود اظهار کرد: استقرار و اجرای قانون یکی از دستاوردهای بزرگی است که به برکت انقلاب اسلامی ایران به دست آمده است و نباید قبح بی توجهی به قانون در کشور ریخته شود.
  محمدرضا دشتی اردکانی اردکانی در گفت و گو با خبرنگار میزان افزود: کانون سردفتران و دفتریاران و مجموعه دفاتر اسناد رسمی همواره تسلیم قانون هستند و از حقوق خود در چارچوب قانون دفاع می کنند.

  وی بیان کرد: ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب به صراحت، ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی را الزامی دانسته است.

  عضو شورای سیاستگزاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تصریح کرد: در حالی که اصرار و تاکید بر اجرای قانون همواره مورد تاکید امام راحل(ره)، مقام معظم رهبری و مسوولان کشور در بخشهای مختلف بوده است ، تلاش معدودی در جهت اجرا نکردن قانون کشور به هر عذر و بهانه ای، جای تعجب دارد.

  رییس کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به پخش برنامه مناظره از شبکه اول سیما با موضوع نقل و انتقال خودرو تاکید کرد: رسانه ملی باید مروج اصلی قانون گرایی باشد، نه آن که برای تمایل به اجرای قانون، در موضوعی کاملا صریح و شفاف، تمایل سنجی نماید.

  دشتی اردکانی تصریح کرد: از نظر کانون سردفتران و دفتریاران، بعد از تصویب قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی در مجلس شورای اسلامی و تایید شورای نگهبان، موضوع نقل و انتقال خودرو، پایان یافته است و ماده 29 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی مصوب به صراحت، ثبت نقل و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی را الزامی دانسته است، اما علاقه عده ای به القاء حل نشدن این موضوع، تلاشی بی ثمر و منفعت طلبی است.

  رییس هیات مدیره کانون سردفتران و دفتریاران با اشاره به برخی اظهارات مطرح شده در برنامه مناظره تاکید کرد: حضرت آیت الله آملی لاریجانی به عنوان فقیهی عالم و تجربه حضوری موثر در شورای نگهبان و در مقام ریاست قوه قضاییه که اشرافی کامل بر مسایل شرعی و حقوقی دارند، تاکید فرمودند که ثبت نقل و انتقال خودرو الزامی و صرفا در صلاحیت دفاتر اسناد رسمی است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
27697828
اکنون :
2