جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 62880
  تاریخ انتشار : 25 آبان 1393 15:18
  تعداد بازدید : 550

  رییس ستاد دیه کشور خبر داد:

  ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار قربانی و مصدوم حوادث رانندگی

  رییس ستاد دیه کشور با اشاره به اینکه از سال ۴۲ تا امروز ۲۵۰ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده ایم، گفت: از اول انقلاب تاکنون ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر قربانی و مصدوم حوادث رانندگی داشته ایم.

  به گزارش خبرگزاری میزان، سید اسدالله جولایی در مراسم روز جهانی یادآوری قربانیان ترافیک که امروز در سالن ایران زمین شورای شهر تهران برگزار شد، با اشاره به آیه ای از قرآن کریم مبنی براینکه «حقاً که ما فرزندان آدم را کرامت و شرافت بخشیدم» گفت: ستاد دیه طلایه دار اجرا و تصویب قانون بیمه شخص ثالث بود.

  وی افزود: ستاد دیه دو رسالت مهم دارد که یکی پیشگیری از وقوع جرم و دیگری درمان مجرم است.

  رییس ستاد دیه کشور ادامه داد: تا سال 82، 30 هزار و 200 راننده متخلف وارد زندان شده اند.

  جولایی با بیان یک آمار تکان دهنده گفت: از 15 خرداد سال 42 تا امروز با وجود هجمه های بسیار شدید دشمن به خصوص در 8 سال دفاع مقدس تقریباً 250 هزار شهید تقدیم انقلاب کرده ایم. اما از اول انقلاب تا کنون 800 هزار کشته و 9 میلیون مصدوم و 500 هزار زندانی ناشی از حوادث رانندگی در کشور داشته ایم.

  وی خاطرنشان کرد: از زمان تأسیس ستاد دیه تاکنون 85 هزار نفر توسط این ستاد از زندان ها آزاد شده اند و 7 هزار و 735 نفر در سال گذشته آزاد شده اند. همچنین 6 هزار نفر زندانی غیر عمد برای امسال داریم که امیدواریم کارهای شان انجام شود.

  جولایی اظهار کرد: 830 میلیارد تومان برای آزادی زندانیان لازم داشتیم که 534 میلیارد تومان از آن توسط اولیای دم بخشیده شد.

  رییس ستاد دیه کشور با بیان اینکه 52 هزار میلیارد تومان خسارت حوادث رانندگی در سال 92 بود گفت: بنابر فتوای اکثر علما انجام تخلفات رانندگی حرام است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28177421
اکنون :
20