جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 62879
  تاریخ انتشار : 25 آبان 1393 15:14
  تعداد بازدید : 371

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت و گو با میزان عنوان کرد:

  ضرورت بهره مندی پزشکان قانونی از مزایای مشاغل سخت

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه پزشکی به ویژه پزشکی قانونی باید در زمره مشاغل سخت قرار گیرد از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خواست تا این مهم را در قالب لایحه به مجلس ارسال کند.

  سلیمان عباسی در گفت و گو با میزان با بیان اینکه پزشکی از جمله مشاغلی است که باید در زمره مشاغل سخت قرار گیرد،اظهار کرد: مشاغل سخت یا زیان آور مطابق با قانون دارای شرایطی است که باید قبل از درخواست مورد توجه قرار گیرد. ضمن اینکه آسیب به جسم و روح که حتی با وجود مراقبت های لازم باز هم در معرض آن خطر قرار گیرند از جمله مهم ترین علل در نظر گرفته شده برای مشاغل سخت است.


  نماینده مردم گنبدکاووس در مجلس شورای اسلامی در بیان جزئیات مواردی که قرارگیری پزشکی در لیست مشاغل سخت را ضروری می سازد، خاطرنشان کرد: بیشتر پزشکان با انواع بیماری های خاص، فرآورده های خونی و لوازم خطرناک و آلوده از جمله سرنگ یا تیغ جراحی درارتباط هستند ، همچنین پزشکان قانونی که با جسد سرو کار دارند در معرض ابتلا به انواع بیماری ها قرار دارند.


  عباسی با تاکید بر اینکه باید در مورد شرایط مشاغل سخت تجدیدنظر شود، اذعان کرد: پزشکان قانونی که متقاضی بهره مندی از حقوق مشاغل سخت هستند باید درخواست خود را با ذکر دلیل به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه دهند و وزارتخانه فوق الذکر نیز این درخواست را در قالب طرح به دولت ارائه داده و از طریق دولت به مجلس ارسال کند.

  این نماینده اصولگرای مجلس نهم با اشاره به اینکه دولت باید اعتبارات لازم برای پرداخت مزایای مشاغل سخت به پزشکان قانونی را تامین کند، تصریح کرد: نمایندگان مجلس در کمیسیون بهداشت و درمان این مهم را بررسی کرده و در صورت تامین اعتبارات لازم در خصوص این لایحه به طور قطع برای دفاع از پزشکان در صحن مجلس تلاش خواهند کرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28129760
اکنون :
10