جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 62878
  تاریخ انتشار : 25 آبان 1393 15:6
  تعداد بازدید : 387

  دهقان در اخطار قانون اساسی:

  انتخاب وزیر دادگستری از میان حقوقدانان از بدیهیات عقلی است

  عضو هیات رئیسه مجلس انتخاب وزیر دادگستری از میان حقوقدانان را از بدیهیات عقلی دانست و تصریح کرد: تمام وزرای دادگستری از ابتدای انقلاب تاکنون، حقوقدان بوده اند.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمد دهقان در نشست علنی امروز (یکشنبه 25 آبان) مجلس شورای اسلامی، با استناد به اصل 79 قانون اساسی اخطار داد و گفت: اینکه آقای قاضی پور در مخالفت خود با ماده ای از طرح نحوه اجرای قسمتی از اصل یکصدوشصتم(160) قانون اساسی، اسم من و کمیسیون قضایی مجلس را آوردند که به دنبال محدود کردن انتخابات هستیم، صحیح نیست.

  نماینده مردم چناران و طرقبه در مجلس شورای اسلامی افزود: در طرحی که از سوی نمایندگان ارائه شد، بحث حقوقدان، مطرح نبود ولی در آخرین جلسه یکی از آقایان گفتند که این امر از بدیهیات عقلی است که وزیر دادگستری از حقوقدانان باشد، همچنان که تمام افرادی که از ابتدای انقلاب تاکنون وزیر دادگستری شده اند، حقوقدان بوده اند و قاضی هم به نوعی حقوقدان است.

  عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان کرد: نباید از تریبون مجلس نسبت ناروا به سایر نمایندگان داده شود و آقای قاضی پور هم اگر با موضوعی مخالفت دارند، استدلال های خود را بیان کنند و اسمی از کسی نبرند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28129760
اکنون :
11