جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55836
  تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 13:9
  تعداد بازدید : 415

  رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات کل قوه قضاییه:

  در بروز تخلفات در قوه قضاییه نباید تاثیر نهادهای خارج از عدلیه را نادیده گرفت

  رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات کل قوه قضاییه گفت: در باب نظارتی باید به صورت عملی وارد میدان شده و تلاش کنیم زمینه ای فراهم شود که اساسا تخلفی به وجود نیاید.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین خطیب در مراسم تودیع و معارفه رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری کل استان تهران ضمن بیان حدیثی از امام حسن مجتبی (ع) در خصوص اهمیت و عظمت ماه مبارک رمضان اظهار کرد: در هفته قوه قضاییه شعار سال مبنی بر اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی با شش محور عجین شد که به طور مفصل از طریق رسانه ها به اطلاع مردم رسید.

  وی ادامه داد: در دیدار مسئولان عالی رتبه دستگاه قضایی با مقام معظم رهبری به طور ویژه از زحمات دوره پنج ساله اول رئیس محترم قوه قضاییه تقدیر به عمل آمد و در آغاز دوره جدید تصدی ایشان از سوی رهبر انتظار جهش در محورهای مطرح شده عنوان گردید تا سلامت دستگاه و رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.

  خطیب ادامه داد: متاسفانه در افکار عمومی بعضا به ناحق برداشت مناسبی وجود ندارد و این امر دلایل مختلفی دارد که باید به دقت آسیب شناسی شده و ترمیم یابد. شاید یکی از مهم ترین علت ها این باشد که زحمات ارزشمند و خالصانه قضات و کارمندان و مدیران در دستگاه قضایی به خوبی اطلاع رسانی نمی شود.

  وی اظهار کرد: چون دادگستری استان تهران به عنوان نماد قوه قضاییه محسوب می شود لذا توجه ویژه ای را نیز می طلبد. در باب نظارتی باید به صورت عملی وارد میدان شده و تلاش کنیم زمینه ای فراهم شود که اساسا تخلفی به وجود نیاید. مدیران ضمن هماهنگی کامل با واحدهای نظارتی به دقت به وظیفه خود در این باب عمل کنند تا بروز و ظهور تخلفات به حداقل برسد.

  رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات کل قوه قضاییه در ادامه سخنان خود افزود: تهران پیچیدگی های خاص خود را دارد؛ چرا که پرونده های مهم، کلان و تاثیرگذار در آن مطرح است فلذا توجه ویژه ای بایستی به آن معطوف کرد. در خصوص بروز تخلفات در تشکیلات قضایی تاثیرات نهادهای خارج از عدلیه را نبایستی نادیده گرفت.

  خطیب گفت: انتظار بنده این است که در مجموعه های مختلف با تقویت واحدهای نظارتی و اعمال مدیریت مناسب زمینه ای فراهم کنیم که در نتیجه آن مجموعه سالمی ایجاد شود. در این راستا لازم است مدیران محترم به همه گزارش های واصله چه جزیی و چه کلی توجه کنند که این امر قطعا می تواند در پیشگیری از بروز تخلفات احتمالی نقش اساسی ایفا کند، البته نظارت بایستی به صورت مستمر و برنامه ریزی شده صورت گیرد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
3