جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55828
  تاریخ انتشار : 25 تیر 1393 12:49
  تعداد بازدید : 624

  وزیر دادگستری:

  حمایت حقوقی و قضایی از کارآفرینان پایه های استواری صنعت است

  وزیر دادگستری گفت: همه اعم از دولت، مجلس و دستگاه قضا باید از صنعتگر و کارآفرین که اشتغال سالم برای آحاد ملت ایجاد می کند حمایت کنند و رسانه ملی نیز در این زمینه نقش مهم و اساسی دارد.

  به گزارش  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین مصطفی پورمحمدی در دیدار یکی از صنعتگران نمونه سال 93 و نماینده کارآفرینان و صنعتگران کشور با وی گفت: مردم را که در فرهنگ دینی از آنان به عیال الله تعبیر می شود باید عزت داد و این در فرهنگی اسلامی یک ارزش بزرگ است.

  وی ادامه داد: عزت دادن به مردم در جامعه اسلامی فقط محدود به ساختن مسجد و پرداختن به ظواهر دینی و ... نیست. اینها مهم است، اما پرداختن به معیشت مردم و فراهم آوردن زمینه برای کسب و کار حلال و روزی خوردن از منبع خیر است که هم ثواب اخروی دارد و هم زمینه را برای ساختن جامعه سالم فراهم می کند.

  وزیر دادگستری خاطرنشان کرد: عنوان «خیّر» فقط به سازندگان مسجد و بیمارستان و ... اطلاق نمی شود، بلکه کسی که برای چند نفر اشتغال ایجاد می کند و واسطه رزق و روزی حلال به مردم می شود و حقوق و حدود شرعی را رعایت می کند «خیّر» نامیده می شود.

  پورمحمدی با بیان این که یک کارآفرین و صنعتگر خوب در رأس خیّرین جامعه است، گفت: کسی که پاک زندگی می کند و حقوق شرعی و مالیات را پرداخت کرده و از حقوق کارمند و کارگرانش کم نگذارد، بزرگ ترین «خیّر» است.

  وزیر دادگستری، حمایت حقوقی و قضایی از صنعت و کارآفرینان را پایه های استواری صنعت و اشتغال زایی در کشور دانست و افزود: مالکیت و حقوق مالکانه پایه هر حقی در جامعه است و باید به آنان داده شود و این باید ترویج و فرهنگ سازی شود.

  پورمحمدی مشکل اصلی حمایت از کارآفرینان را فراز و فرودهای نظام اداری دانست و اظهار کرد: مسایلی چون نرخ ارز، سود، تورم، مشکلات اداری و... فضای ایجاد شده برای حمایت از کارآفرینی را بر هم می زند و این باعث می شود کارآفرین احساس حمایت نکند.

  وزیر دادگستری از رقبا و رقابت ناسالم به عنوان مشکل دیگر در عرصه اقتصاد یاد کرد و گفت: صنعتگران و کارآفرینان برخی اوقات مورد بازیچه رقبای خود قرار می گیرند. فی المثل یک شکایتی توسط رقیب شما از شما می شود و همین باعث زمین خوردن یک کارآفرین یا صنعتگر می شود.

  پورمحمدی گفت: قانون اساسی بسیار خوبی در کشور داریم. شما از ما انتظار اجرای قانون را داشته باشید و این را باید زیاد تکرار کنیم. قوه قضائیه هم خود را ملزم به حمایت از فعالان سالم اقتصادی و برخورد با روابط ناسالم اداری و اقتصادی می داند.

  پورمحمدی خاطرنشان کرد: شفاف سازی و فعالیت در اتاق شیشه ای، از فساد پیشگیری می کند. در کشوری که معارضه سیاسی وجود دارد بحث کنترل تورم بسیار سخت است. لذا باید به سمتی برویم که از کارآفرینان واقعی حمایت عملی شود و این را فرهنگ سازی و ترویج کنیم.

  وزیر دادگستری گفت: دولت امانت دار اموال عمومی است و در امور اقتصادی حق ریسک ندارد، ریسک در بخش خصوصی معنا و مفهوم پیدا می کند. کارآفرینان و صنعتگران در بخش خصوصی خودشان را با شرکت های دولتی قیاس نکنند؛ چرا که ادبیات اقتصاد دولتی با اقتصاد خصوصی متفاوت است.

  در ادامه مرتضی سلطانی نماینده کارآفرینان و صنعتگران ایران را دارای بالاترین امنیت سرمایه گذاری در منطقه دانست و گفت: صنعتگران و کارآفرینان کشور نیاز به حمایت قضایی و تشویق دارند و این تشویق موجب قوت قلب آنان است؛ چرا که صنعتگران و کارآفرینان کشور بخشی از امنیت کشور را تامین می کنند.

  صنعتگر نمونه کشور افزود: کشور نیاز به حمایت از صنعتگر دارد و آماری که وجود دارد حاکی از این است که در شرایط کنونی، ایران بالاترین امنیت سرمایه گذاری برای سرمایه گذاری را داراست.

  سلطانی در پایان گفت: به نمایندگی از صنعتگران کشور خدمت شما رسیدیم و از شما دعوت می کنیم تا از پروژه های صنایع مهم کشور بازدید داشته باشید، چرا که حمایت شما موجب قوت قلب کارآفرینان و صنعتگران است.

  مرتضی سلطانی رئیس هیأت مدیره گروه صنعتی پژوهشی زر می باشد که در هفت دوره و از جمله در سال 93 صادرکننده، کارآفرین و صنعتگر نمونه کشور شناخته شد و چندی قبل از دست رئیس جمهور لوح تقدیر دریافت کرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
1