جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55711
  تاریخ انتشار : 24 تیر 1393 12:44
  تعداد بازدید : 532

  معاون درمان سازمان تامین اجتماعی پاسخ داد

  مستمری از کارافتادگی چگونه برقرار می شود؟

  معاون درمان سازمان تامین اجتماعی به پرسشی پیرامون چگونگی برقراری مستمری از کارافتادگی پس از حضور در کمیسیون های پزشکی پاسخ داد.

  دکتر محمدعلی همتی در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره مشکلات مربوط به مراجعه بیماران به کمیسیون های پزشکی گفت: دو گروه کمیسیون بدوی و تجدیدنظر در تأمین اجتماعی وجود دارد. اگر بیمه شده مراجعه کرد و در دادگاه بدوی رای از کار افتادگی برای وی صادر نشد، می تواند ظرف 30 روز اعتراض خود را اعلام کند تا پرونده وی به کمیسیون تجدیدنظر ارجاع شود.

  وی افزود: یک بررسی عمیق بر روی آیین نامه و جدول از کارافتادگی طی دو سال اخیر صورت گرفته و خوشبختانه توانستیم موارد اصلاحی لازم را در هیات مدیره سازمان مطرح و مصوبه آن را دریافت و ابلاغ کنیم.

  معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه براساس جدول جدید از کار افتادگی مشخص شد هر ضایعه ای چقدر حق از کارافتادگی دریافت می کند، گفت: بر اساس این جدول کسانی می توانند از تامین اجتماعی مستمری دریافت کنند که 66 درصد از کارافتادگی داشته باشند، بدین صورت که در واقع پزشک در کمیسیون بدوی ضایعه را با "کد" موجود تعریف شده در جدول منطبق می کند.

  همتی افزود: اما اگر کسی در کمیسیون بدوی رد شده باشد فرصت اعتراض در کمیسیون تجدیدنظر برای وی وجود دارد. جدول تعیین میزان از کارافتادگی میزان نقص پزشکی را مشخص کرده و ارتباطی به سابقه بیمه ای بیمار ندارد و نامه پزشک معالج تنها استارت ورود فرد به کمیسیون ها خواهد بود.

  به گزارش ایسنا، معاون درمان سازمان تامین اجتماعی به مناسبت هفته تامین اجتماعی در ایسنا حضور یافت و به پرسش های مردمی در حیطه درمان تامین اجتماعی پاسخ داد. چگونگی برقراری مستمری از کارافتادگی در راستای پاسخ به یکی از مخاطبان با این مضمون "سلام، می خواستم به وضعیت بسیار بد کمیسیون از کار افتادگی رسیدگی کنید. من حدود دو هفته قبل کمیسیون داشتم پزشک محترم من را حتی معاینه نکرد در آخر هم گفت که به شما ازکار افتادگی تعلق نمی گیرد در حالی که کمیسیون عالی پزشکی من را ازکارافتادگی 80% زده، لطفا رسیدگی کنید" مطرح شد.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
6