جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55708
  تاریخ انتشار : 24 تیر 1393 12:34
  تعداد بازدید : 521

  رییس دادگستری کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد

  240 زندانی جرائم غیرعمد نیازمند کمک نیکوکاران

  رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد گفت: 240 زندانی جرایم غیرعمد در زندان های این استان وجود دارند که برای آزاد شدن نیازمند کمک خیرین هستند.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه کهگیلویه و بویراحمد علی جمادی در هشتمین جشن گلریزان یاسوج، بیان کرد: از سال 78 تاکنون 1430 نفر زندانی جرائم غیرعمد و بدهکار مالی با کمک خیرین و نیکوکاران، کمک های مختلف از محل سفرهای ریاست جمهور و ریاست قوه قضائیه به استان، کمیته امداد و منابع قرض الحسنه بانک ها آزاد شدند.

  وی اظهار کرد: در این مدت با همکاری شورای حل اختلاف در زندان و اعضای ستاد دیه استان 30 میلیارد تومان از شکات تخفیف گرفته شد.

  رییس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در سال گذشته 290 فقره پرونده در ستاد دیه استان تشکیل شد و 240 نفر در این مدت از زندان های استان آزاد شدند.

  جمادی تصریح کرد: مبلغ بدهی این زندانیان 22 میلیارد تومان بود که از این میزان 15 میلیارد و 430 میلیون تومان گذشت شد، 6 میلیارد و 570 میلیون تومان از سوی ستاد دیه به صورت بلاعوض و وام قرض الحسنه از محل منابع داخلی بوده است.

  رییس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد بیان کرد: امیدواریم که تا پایان امسال با کمک خیرین که با کمک خیرین و نیکوکاران 150 زندانی غیرعمد و بدهکار مالی آزاد شوند.

  جمادی عنوان کرد: ستاد دیه با شناسایی کسانی که نیاز به کمک و مساعدت دارند و بدهکار مالی هستند و وصف جرم در خصوص آنها صدق نمی کند و زندانی جرائم غیر عمد و مالی هستند تلاش می کند.

  وی اضافه کرد: زندان برای کسانی که باید زندانی باشند، مجازات خوب و متناسب است و باید در زندان باشند، اما کسانی که بدلیل جرائم غیر عمد زندانی می شوند نباید زندان باشند اما با توجه به قوانین و مقرراتی که در کشور وجود دارد در حال حاضر چاره ای جز زندانی کردن آنها نیست و تنها راه حل کمک های خیرین و نیکوکاران است.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
3