جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55606
  تاریخ انتشار : 23 تیر 1393 13:39
  تعداد بازدید : 419

  پاپ:

  دو درصد کشیش ها سابقه سوء استفاده جنسی از کودکان دارند

  از پاپ فرانسیس، رهبر کلیسای کاتولیک نقل شده است که گفته بر اساس داده های معتبر از هر ۵۰ کشیش کلیسای کاتولیک یک نفر سابقه سوء استفاده جنسی از کودکان را دارد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) روزنامه ایتالیایی "لارپوبلیکا" از پاپ نقل کرده که گفته این پدیده مثل "خوره" به جان کلیسای کاتولیک افتاده و وعده داده که با "نهایت توانش" با آن مبارزه کند.

  بعد از انتشار این اظهارات پاپ، سخنگوی او گفت که آن چه در روزنامه آمده نقل دقیق کلماتی که پاپ به کار برده نیست.

  خبرنگار بی بی سی در رم می گوید غالبا درباره اظهارات غیر رسمی پاپ فرانسیس نوعی ابهام وجود دارد.

  به گفته دیوید ویلی، پاپ نشان داده که می خواهد نسبت به اسلافش تصویری صمیمی تر و مردمی تر از کلیسا نشان دهد، اما این موضوع گاهی باعث دردسر و سردرگمی مشاوران رسانه ای او می شود.

  روزنامه لارپوبلیکا به نقل از پاپ گفته که آمار دو درصدی مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان در کلیسای کاتولیک را از مشاورانش دریافت کرده است.

  طبق این آمار از حدود ۴۱۴ هزار کشیش کاتولیک در سطح جهان، 8000 نفر سابقه سوء استفاده از کودکان را دارند.

  روزنامه لارپوبلیکا به نقل از پاپ فرانسیس نوشته است که دو درصدی که سابقه سوء استفاده از کودکان را دارند، شامل کشیش ها، اسقف ها و کاردینال ها می شوند.

  با این که در صد آمار مربوط به سوء استفاده جنسی از کودکان در میان عامه مردم به صورت دقیق معلوم نیست، اما برآورد می شود این رقم کمتر از پنج درصد باشد.

  هفته گذشته پاپ فرانسیس در دیدار با قربانیان سوء استفاده جنسی از کودکان از آنها تقاضای بخشش کرده بود.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
8