جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55604
  تاریخ انتشار : 23 تیر 1393 13:28
  تعداد بازدید : 468

  توضیح رییس بهزیستی درباره پرونده های کودک آزاری در مهد و قتل در خانه سالمندان

  هفته گذشته ویدیویی در شبکه های اجتماعی منتشر شد که نشان می داد یکی از پرسنل مهد کودکی در استان اردبیل به طرز نامناسبی مشغول نگه داری از کودکی نوپاست. فیلم منتشر شده به سرعت واکنش مردم را برانگیخت و احساسات آنها را جریحه دار کرد تا جایی که اعلام شد دادستانی استان به این امر ورود و فرد خاطی بازداشت شده است.

  در همین راستا دکتر همایون هاشمی، رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، ضمن تشریح جزئیات این ماجرا به تبیین چرایی وقوع اتفاقاتی از این دست در مراکزی پرداخت که ادامه حیات آنها در گروی وجود امنیت و ایجاد آرامش برای خانواده هاست.

  وی با بیان اینکه بلافاصله برابر نص صریح قانون، اقدامات لازم را درباره این حادثه به قید فوریت انجام دادیم، اظهار کرد: 15 تیرماه متوجه این تخلف شدیم و 16 تیرماه از طرف خانواده برای مجرم طرح شکایت کردیم. در این خصوص به عنوان نماینده حکومتی شکایت کردیم و از آن کوتاه نمی آییم.

  هاشمی افزود: این مهدکودک را در فاز اول پلمپ کردیم و مربی تحویل مقامات قضایی شده است. پرونده قضایی مربوطه تشکیل شده و مابقی مراحل توسط دادستان و مقامات قضایی استان طی می شود. البته تاکید داریم که حق با مردم است و نباید از کنار این مسائل به سادگی گذر کرد.

  رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه علی رغم اینکه خود ما نیز از اتفاق رخ داده ناراحت هستیم و می خواهیم اشد مجازات برای خاطیان اعمال شود، گفت: تلاش خواهیم کرد تا الگوسازی های مناسب انجام و از میزان بروز این خطاها کاسته شود.

  وی در پاسخ به اینکه چرا فیلترهای نظارتی برای ورود مربیان به مهدهای کودک به اندازه کافی قوی نیستند؟ گفت: از چهارسال پیش گزینش مربیان تمام مهدهای کودک علی رغم اینکه متعلق به بخش غیردولتی هستند، از منظر اخلاقی، صلاحیت علمی و رفتاری انجام می شود، اما روح و روان و شخصیت انسان ها همواره در حال تغییر است و این امکان وجود دارد که خطای انسانی اتفاق بیافتد. البته باید خطاهای انسانی را با مراقبت و آموزش به کمترین حد ممکن رساند.

  هاشمی ادامه داد: همین مهد کودک از ابتدای فروردین تا ابتدای تیرماه چهار مرتبه مورد بازرسی قرار گرفته بود. عجیب آنکه این مرکز به عنوان یکی از بهترین مهدهای کودک اردبیل شناخته می شود و فرزندان مقامات هم به آنجا سپرده می شدند.

  تعطیلی خانه سالمندان گرگان/ ضعف نظارتی نداشتیم
  رئیس سازمان بهزیستی کشور همچنین درباره ماجرای تاسف بار قتل یک سالمند توسط دو پرستار در خانه سالمندانی در گرگان نیز توضیح داد که دادستانی به این موضوع هم ورود پیدا کرده است. قضیه مربوط به یک مرکز نگه داری خصوصی بوده که دو پرسنل درمانی آنجا مرتکب آزار و اذیت سالمندی شده اند.

  وی افزود: البته فیلمی در این خصوص مشاهده نکرده ام که بتوانم قضاوت کنم اما گزارشاتی به دست ما رسیده است. اکنون این خانه سالمندان تعطیل شده و پرونده اش مفتوح است.

  هاشمی بار دیگر تاکید کرد: این مرکز تحت نظارت بهزیستی بوده و ما مشکل گزینش و ضعف نظارتی نداریم. بلکه خطای عنصر انسانی رخ داده است. البته معتقدم باید آموزش ها قوی تر شوند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
6