جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55602
  تاریخ انتشار : 23 تیر 1393 13:16
  تعداد بازدید : 704

  دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشر جنایات در غزه را محکوم کرد

  دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشر اسلامی با صدور بیانیه ای در محکومیت جنایات گسترده اسرائیل در غزه تاکید کرد که آنچه این روزها در نوار غزه رخ می دهد، تجاوز آشکار رژیم صهیونیستی به حقوق مردم مظلوم فلسطین در سایه همراهی دول عربی و غربی با جنایات گروه تکفیری داعش در عراق و سوریه صورت پذیرفته است.

  به گزارش  خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، متن کامل این بیانیه به شرح زیر است.

  بسم الله الرحمن الرحیم

  از زمان تأسیس رژیم نامشروع صهیونیستی تاکنون، ستم های فراوانی در حق مردم بی دفاع فلسطین روا داشته شده و مجامع جهانی حامی حقوق بشر، هیچ واکنش عملی به سال ها ددمنشی سفاکان این رژیم و حامیان مستکبر آن نشان نداده اند.

  ماه رمضان که یادآور برگی از مظلومیت بی مانند پیشوا و امام نخست مسلمانان جهان حضرت امام علی(ع) است این روزها شاهد رفتارهای کشورهای مدعی حقوق بشر و برخی شیوخ بی غیرت عرب است که مهر سکوت بر لب های خود در برابر جنایات سازمان یافته رژیم صهیونیستی در نوار غزه زده اند.

  در تازه ترین دور حملات رژیم صهیونیستی به باریکه غزه، که چند روزی است شدت گرفته است باران موشک ها و بمب های اسرائیلی بر سر مردم بی دفاع غزه باریدن گرفته و جان بی گناهان آن دیار را می ستاند و خون سرخشان را بر زمین می ریزد. باشد که سرخی خون شهدای غزه، مقاومت جانانه ملت فلسطین را بیش از پیش قوام بخشد و به زودی، دودمان ظالمان صهیونیستی و حامیان آن را در هم بپیچد و در این میان گرچه گروه های فلسطینی همچون حماس کوشیده اند حملات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس بی پاسخ نماند، ولی خوی حیوانی و درندگی غاصبان قدس شریف، واکنشی جهانی و عزم بین المللی می طلبد تا داستان خون بار فلسطین هر چه زودتر پایان یابد.

  آنچه این روزها در نوار غزه رخ می دهد، تجاوز آشکار رژیم صهیونیستی به حقوق مردم مظلوم فلسطین در سایه همراهی دول عربی و غربی با جانایات گروه تکفیری داعش در عراق و سوریه صورت پذیرفته و این همراهی بر جری شدن و گستاخی این رژیم در حمله به غزه دامن زده و این رژیم غاصب با سوء استفاده از وضعیت حاکم در جهان اسلام بیشترین بهره را از جنایات گروه های تکفیری داعش برده و امروز آتش خونبار خود را بر سر مردم ستمدیده فلسطین سرازیر کرده است و باید گفت سکوت دولت ها به ویژه دول اسلامی و سازمان های بین المللی در عرصه حقوق بشر در قبال جنایات و تجاوزهای دشمن صهیونیستی به نوار غزه، به قاتلان فرصت داده جنایات خود را بدون ترس از مجازات ادامه دهند و خون های بیشتری بر زمین بریزند و فجایعی دوچندان به بار آورند.

  قساوتی که این روزها غاصبان صهیونیسم در سرزمین های اشغالی علیه مردم مظلوم و کودکان و زنان بی دفاع غزه انجام می دهند، برنامه ای از پیش طراحی شده مدعیان دفاع از حقوق بشری است که به اتکای قدرت های جهانی خود را ارباب زمین و زمان می دانند، سردمدارانی که با بیش از 65 سال تجاوز به ابتدایی ترین حقوق بشریت، خون مردم از سرزمین خود رانده شده فلسطین از چنگالشان فرو می ریزد و با وقاحت تمام، دم از صلح و آرامش در خاورمیانه و حقوق بشر در اقصی نقاط جهان می زنند.

  دفتر منطقه 7 کمیسیون حقوق بشراسلامی ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی در غزه از همه نهادها و مجامع مسئول منطقه ای و بین المللی می خواهد تا در اسرع وقت به وظایف قانونی و انسانی خود برای لغو فوری و کامل محاصره باریکه غزه و نیز ارسال کمک های انساندوستانه برای مردم فلسطین عمل کنند چه اینکه در نتیجه کمبود امکانات بهداشتی و پزشکی در باریکه غزه، فلسطینیان حتی برای مداوای زخمی های حملات اخیر رژیم صهیونیستی به باریکه غزه با مشکلات عدیده ای رو به رو بوده و بیم آن می رود با ادامه حملات و کمبود امکانات انساندوستانه، وقوع یک فاجعه انسانی در این منطقه دور از ذهن نمی باشد.

  همچنین از اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد می خواهد تا بدون قید و شرط به وظایف خود در مورد پایان دادن به حملات اسرائیل به غزه اقدام نمایند و با عاملین تهاجم اخیر این رژیم به غیرنظامیان و مناطق مسکونی غزه را که مصداق بارز جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت بوده و نقض فاحش حقوق بین الملل از جمله حقوق بین الملل بشردوستانه و حقوق بشر مردم فلسطین می باشد برخورد نمایند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
3