جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55600
  تاریخ انتشار : 23 تیر 1393 13:10
  تعداد بازدید : 399

  بورسیه ها سازمان بازرسی را به وزارت علوم کشاند

  مدیر کل دفتر وزارتی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: نمایندگان سازمان بازرسی کل کشور برای بررسی پرونده بورسیه های غیرقانونی دکتری در وزارت علوم مستقر شده اند.

  دکتر عبدالحسین فریدون در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: سازمان بازرسی کل کشور با توجه به مسائل مختلف در وزارت علوم مستقر می شوند و در حال حاضر نیز در حال بررسی پرونده بورسیه های غیرقانونی دکتری هستند.

  براساس اعلام وزارت علوم، از سال 88 تا 92 حدود 3000 نفر بدون آزمون در دوره دکتری دانشگاه ها پذیرفته و بورسیه شده اند که از این تعداد معدل کارشناسی 228 نفر زیر 14 و معدل کارشناسی ارشد 305 نفر زیر 16 بود، 235 نفر نیز معدل نداشتند، 325 نفر فاقد هم شرط سنی بودند و183 نفر سند محضری برای تعهد خدمت نسپرده بودند.

  انتصاب روسای دانشگاه ها پس از استعلام
  وی درباره ادعای برخی نمایندگان مبنی بر مشکل استعلام برخی روسای دانشگاه ها نیز اظهار کرد: از زمانی که بنا شد استعلام انجام شود برای تمامی احکامی که صادر شده، از مراجع ذیربط استعلام و تایید آنها کسب شده است.

  آخرین وضعیت انتخاب رییس دانشگاه شریف
  فریدون درباره سرنوشت سرپرست دانشگاه شریف نیز اظهار کرد: دو گزینه های پیشنهادی آقایان مسعودنیلی و فتوحی به وزارت علوم معرفی شده اند، اما هنوز بررسی ها ادامه دارد و به جمع بندی نهایی نرسیده ایم.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28631334
اکنون :
5