جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55595
  تاریخ انتشار : 23 تیر 1393 12:57
  تعداد بازدید : 420

  دادستان زاهدان تشریح کرد

  وضعیت پرونده های ترور دادستان زابل و ربوده شدن ملی پوش شمشیربازی

  دادستان عمومی و انقلاب زاهدان آخرین وضعیت پرونده های ترور دادستان زابل، ربوده شدن عضو سابق تیم ملی شمشیربازی کشورمان در سیستان و بلوچستان و قتل یکی از کارکنان ثبت احوال شهرستان سرباز را تشریح کرد.

  محمد مرزیه در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره پرونده ترور دادستان زابل اظهار کرد: سه نفر از متهمان اصلی این پرونده پیش از این اعدام شدند و پرونده تعداد دیگری از متهمان که حدود 5 نفر هستند در دادگاه در دادگاه در حال رسیدگی است.

  وی افزود: مجازات این متهمان در حد حبس است.

  دادستان عمومی و انقلاب زاهدان درباره آخرین وضعیت پرونده ربوده شدن ملی پوش شمشیربازی کشورمان در استان سیستان و بلوچستان فقط به این جمله که "قرار بر این است تا در مورد این پرونده فعلا اطلاع رسانی نشود"، اکتفا کرد.

  مرزیه درباره پرونده قتل یکی از کارکنان ثبت احوال شهرستان سرباز نیز گفت: رسیدگی به این پرونده همچنان ادامه دارد و هر زمان که بررسی پرونده مذکور به پایان برسد نتیجه آن اعلام می شود.

  بر اساس این گزارش، موسی نوری قلعه 15 آبان ماه سال 92 هنگام عزیمت به محل کار خود از سوی افرادی با شلیک چند گلوله به شهادت رسید و پنجم اسفند ماه اولین جلسه دادگاه متهمان این پرونده برگزار شد که در این جلسه نماینده مدعی العموم برای سه نفر از متهمان این پرونده از باب محاربه تقاضای اعدام صادر کرد و پس از بررسی حکم صادره از سوی دیوان عالی کشور، حکم اعدام این سه نفر از عاملان ترور دادستان زابل تایید شد.

  همچنین عضو سابق تیم ملی شمشیربازی و دوستش در اردیبهشت ماه امسال توسط اشرار در سیستان وبلوچستان ربوده شدند که حسینعلی امیری سخنگوی وزارت کشور چندی پیش درباره این پرونده گفت "این اتفاق یک موضوع شخصی بوده و هم اکنون در دادگاه استان در حال بررسی است".

  همچنین کارشناس ثبت احوال بخش سرباز در سیستان و بلوچستان در اردیبهشت ماه سال جاری در حین انجام وظیفه در محل کار توسط افراد مسلح ناشناس مورد هدف ۵ گلوله قرار گرفت و جان خود را از دست داد که تا به حال انگیزه این حادثه مشخص نشده و از هویت ضاربان تاکنون اطلاعاتی به دست نیامده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
5