جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55538
  تاریخ انتشار : 22 تیر 1393 15:38
  تعداد بازدید : 592

  جزئیات کودک آزاری در مهدکودک اردبیل از زبان دادستان

  دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با بیان اینکه به محض شکایت یکی از والدین کودکان مبنی بر کودک آزاری در یکی از مهدکودک های سه ستاره اردبیل، پیگیر این مورد بوده ایم، گفت: پرونده این کودک آزاری در حال بررسی بوده و با مدیر مهد و خدمه کودک آزار به شدت برخورد می شود.

  ناصر عتباتی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)در اردبیل، با بیان اینکه به محض شکایت یکی از والدین کودکان مبنی بر کودک آزاری در یکی از مهدکودک های سه ستاره اردبیل، پیگیر این مورد بوده ایم، گفت: پرونده این کودک آزاری در حال بررسی بوده و با مدیر مهد و مربی کودک آزار به شدت برخورد می شود.

  وی اضافه کرد: برابر شکایت اولیای کودک شیرخوار مبنی برآزار و اذیت کودک وی در یکی از مهد کودک های سه ستاره شهرستان اردبیل سریعاً پرونده قضایی در این مورد تشکیل شد.

  عتباتی تصریح کرد: فیلم ضبط شده از کودک آزاری بازبینی شده و مورد تحقیق و بررسی قرار گرفت و مربی که کودک را مورد آزار و اذیت قرارداده بود، به همراه مدیر مهدکودک که به دلیل سهل انگاری در نظارت مجموعه تحت مدیریت خود مسبب این حادثه بوده، بازداشت شده و روانه زندان شدند، همچنین این مهدکودک نیز با دستور قضایی تا اطلاع ثانوی تعطیل شد.

  دادستان عمومی و انقلاب اردبیل با تاکید بر حفظ امنیت مراکز نگهداری کودکان و مهد کودک ها، گفت: سیستم قضایی با کوچکترین بدرفتاری با کودکان با جدیت، قاطعیت و به شدت برخورد می کند و هیچ گاه در مقابل چنین حوادثی کوتاه نخواهد آمد.

  وی افزود: با استفاده از ظرفیت های قانونی مجازات سنگینی از جمله حبس و جزای نقدی در انتظار مسببان چنین حوادثی خواهد بود و برخورد قاطع با این افراد زنگ خطری خواهد بود نسبت به سایر مراکز و مهدکودک ها که در رفتار خود تجدید نظر کرده و نهایت مراقبت و مهربانی را در برخورد با کودکان معصوم داشته باشند.

  عتباتی در ادامه به خانواده ها و والدین در خصوص تعیین مرکز نگهداری فرزندان خود توصیه کرد که تنها به شکل ظاهری و تبلیغات توجه نکنند و ضمن بررسی و استعلام از اداره کل بهزیستی استان اطلاعات کافی از مهد کودک ها به دست آورده سپس به نام نویسی کودکان خود در آن مراکز اقدام کنند.

  دادستان اردبیل خطاب به نهادها و ارگان های نظارتی بیان کرد: با بازرسی ها و نظارت های مستمر خود از وقوع چنین جرایمی پیشگیری کنند تا شاهد احساس ناامنی و دلسردی در بین خانواده ها والدین و در نهایت در جامعه نباشیم.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
5