جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55537
  تاریخ انتشار : 22 تیر 1393 15:30
  تعداد بازدید : 685

  نگهداری زندانیان بالای 60 سال مشکل است

  معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان های خراسان رضوی گفت: 2000 نفر از زندانیان خراسان رضوی به دلیل طرد شدن از سوی خانواده ها یا غیربومی بودن فاقد ملاقات هستند.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان، یحیی فولادیان نژاد در آئین جشن گلریزان طی سخنانی با بیان اینکه اکنون 50 نفر از زندانیان کاشمر فاقد ملاقاقات هستند، تأسیس مؤسسه حیات سرمد را یکی از اقدامات اداره زندانهای خراسان رضوی جهت تحت پوشش قرار دادن این افراد برشمرد.

  وی از تاسیس مرکز مشاوره خانواده پایدار جهت پیشگیری از طلاق خبر داد و گفت: با راه اندازی این مرکز مشاوره تاکنون گام های مؤثری جهت جلوگیری از طلاق خانواده زندانیان برداشته شده به طوری که توسط این مرکز در هر ماه از وقوع 10 طلاق جلوگیری شده است.

  وی در ادامه تشکیل کانون دختران را از دیگر اقدامات انجام شده اداره زندان های خراسان رضوی اعلام کرد و افزود: با راه اندازی این کانون، دختران در زندان نگهداری نمی شوند و در این کانون نگهداری و تحت تعلیم و تربیت قرار می گیرند.

  فولادیان نژاد نگهداری افراد بالای 60 سال در زندان ها را با مشکل مواجه دانست و گفت: به همین جهت مرکزی در مشهد راه اندازی شده تا این افراد در آن محل نگهداری شوند.

  معاون سلامت، اصلاح و تربیت اداره کل زندان های خراسان رضوی در ادامه از آزادی 51 زندانی جرائم غیرعمد در سه ماه اول سال ۹۳ در استان خبر داد و افزود: از ۵۱ نفر زندانی آزاد شده، ۴۹ نفر مرد و 2 نفر زن و کل بدهی های این آنان بیش از ۴۰ میلیارد ریال بوده است.

  وی اضافه کرد: پارسال نیز ۵۸۸ نفر زندانی جرائم غیرعمد که مبلغ بدهی آنها بیش از ۵۰۵ میلیارد ریال بوده با حمایت دولت، ستاد دیه و کمک های مردمی آزاد شده اند.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28631334
اکنون :
26