جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55523
  تاریخ انتشار : 22 تیر 1393 13:48
  تعداد بازدید : 740

  در بیانیه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری مطرح شد

  رژیم غاصب صهیونیستی ناقض حقوق کودکان

  مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری ضمن محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی به غزه و کشتن کودکان بیگناه بیانیه ای صادر کرد. به گزارش خبرنگار حقوقی قضایی باشگاه خبرنگاران، در پی حملات شدید رژیم غاصب صهیونیستی به غزه و شهادت مظلومانه مردم بی دفاع فلسطین به خصوص کودکان بیگناه، وزارت دادگستری بیانیه ای صادر کرد.

  چند ماهی است، کودکان در منطقه ما ودر تعدادی ازکشور ها، آماج حملات تروریستی و تجاوزات بی شرمانه هستند.

  پیمان نامه حقوق کودک که پس از سال ها همفکری و مطالعه چالش ها و اقدامات با اجماع اکثریت کشور ها به تصویب رسیده است محوری ترین موضوعش تضمین حمایت های لازم از کودکان به منظور رعایت مصالح عالیه آنان است، کشورهای دنیا این معاهده را به دلیل اهمیت دوران کودکی و نوجوانی بدون کمترین تردیدی پذیرفتند و آنرا ملاک عمل قرار دادند، اما متاسفانه در هفته های اخیر در برابر چشمان میلیون ها انسان آزاداندیش و سازمان های مسئول منطقه ای و بین المللی بدیهی ترین حقوق کودکان یعنی «حق حیات»، توسط متجاوزین به حقوق انسان ها نقض و از سوی تکفیری ها در کشورهای سوریه و عراق و در روزهای اخیر توسط جنگنده های رژیم غاصب اسرائیل در نوار غزه و سرزمین های اشغالی ناجوانمردانه این حق مسلم سلب می گردد.

  موازین بین المللی در بد ترین شرایط جنگی و مخاصمات مسلحانه، بر حفظ حقوق کودکان تاکید دارد و از تمامی طرفهای درگیر می خواهد به هیچ وجه زندگی کودکان به خطر نیفتد. در این تعهدات، تاکید می شود که حقوق کودک نیازمند حمایت ویژه بوده و گرفتار کردن کودکان در وضعیت های مناقشات مسلحانه و حمله مستقیم به مناطقی که کودکان بخشی از جمعیت آن به شمار می روند مسئولیت جهانی دارد.

  علی ایحال با توجه به تمامی این اصول، متجاوزین بدون کمترین توجهی به این موازین به قتل عام کودکان، ربایش آنان و حملات گسترده هوایی به مناطقی که عمده ساکنین را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهد، اقدام می نمایند. مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک وزارت دادگستری جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این اقدامات ضد بشری، از سازمانهای مسئول بین المللی به ویژه کمیته حقوق کودک سازمان ملل و صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف) تقاضا دارد به فوریت مداخله و امنیت لازم را برای کودکان در مناطق مذکور تضمین نمایند.

  دبیر خانه مرجع ملی کنوانسیون حقوق کودک

  وزارت دادگستری

  تیرماه ۹۳


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
3