جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55439
  تاریخ انتشار : 21 تیر 1393 14:54
  تعداد بازدید : 366

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس

  برخورد با پزشکان متخلف نباید به تذکر شفاهی محدود شود/ضرورت نزدیک شدن تعرفه های بخش خصوصی و دولتی

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه نباید در برخورد با پزشکان متخلف تنها به یک تذکر شفاهی بسنده شود، گفت: این اقدامات بازدارنده نیست و باید مجازات های سنگین تری در انتظار آنها باشد.

  مراد هاشم زهی در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، درباره ارایه راهکارهایی برای برخورد با دریافت خارج از تعرفه برخی پزشکان، افزود: بدون شک جلوگیری نکردن از چنین دریافت های غیرمتعارفی از بیمار که از سوی برخی پزشکان متخلف صورت می گیرد باعث هموار شدن راه برای تکرار چنین تخلفاتی در حوزه سلامت می شود.

  نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر ضرورت نظارت گسترده بر نحوه دریافت های نقدی از بیمار، ادامه داد: نظارت ها باید به گونه ای بسط یابد که این معضل برای همیشه درکشور ریشه کن شود.

  این نماینده مردم در مجلس نهم، با یادآوری لزوم برخوردهای قاطع با پزشکان متخلف، تاکید کرد: گاهی این برخوردها به یک تذکر شفاهی ساده بسنده می شود که بدون شک این اقدامات بازدارنده نیست.

  وی درباره مجازات های درنظر گرفته شده برای برخورد با پزشکان متخلف، تصریح کرد: لغو پروانه این پزشکان از نخستین راهکارهایی است که می توان به دریافت های خارج از تعرفه آنها خاتمه داد و علاوه بر آن باید مجازات های سنگین تری نیز لحاظ شود.

  هاشم زهی، یادآور شد: به طور حتم لازم است تا با واقعی شدن تعرفه ها، حق و حقوق پزشکان و بیمارستان ها نیز مورد توجه واقع شود و از سویی دیگر با نزدیک شدن تعرفه های بخش خصوصی و دولتی نیز می توان تا حدودی امید به پایان یافتن دریافت های خارج از تعرفه برخی پزشکان داشت.

  نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه نباید هیچ رابطه مالی بین بیمار و پزشک وجود داشته باشد، افزود: باید مبالغی که تحت عنوان فرانشیز از بیمار دریافت می شود نیز تحت پوشش بیمه واقع شده تا این رابطه مالی از میان برداشته شود.

  عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه دریافت های خارج از تعرفه برخی پزشکان معضلاتی را در حوزه سلامت ایجاد می کند، گفت: این اقدام نه تنها منجر به از بین رفتن اعتماد بین بیمار و پزشک می شود بلکه بیمار را در تامین هزینه های درمان با مشکلات زیادی همراه می سازد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
2