جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55434
  تاریخ انتشار : 21 تیر 1393 14:5
  تعداد بازدید : 514

  بزرگترین تخلفِ انگلیس از قانون محیط زیستی اروپا

  نمودارهای جدید نشان می دهند که حجم آلودگی هوا در شهرهای لندن، بیرمنگام و لیدزِ انگلیس تا سال 2030 میلادی از حد استاندارد تعیین شده در اروپا فراتر خواهد رفت.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وکلای کمیسیون اتحادیه اروپا در پرونده ای که در دیوان دادگستری اروپا مطرح است اعلام کردند: انگلیس در عمل به تعهدات خود در قبال حفاظت از محیط زیست تخلف کرده که این احتمالا بلندمدت ترین نقض قوانین در تاریخ قانون اتحادیه اروپا محسوب می شود.

  کمیسیون اتحادیه اروپا و وکلای محیط زیست این اتحادیه با اعلام اینکه انگلیس از سال 2010 میلادی از محدودیت های تعیین شده از سوی اروپا در آلودگی دی اکسیدنیتروژن تجاوز کرده، خواستار اقدامات قانونی جداگانه علیه دولت این کشور شدند که در صورت اثبات آن، انگلیس باید سالانه 300 میلیون پوند برای این تخلف، جریمه نقدی پرداخت کند.

  به گزارش ایسنا به نقل از روزنامه گاردین، دی اکسیدنیتروژن گازی است که علت اصلی انتشار آن خودروهای دیزلی است و می تواند منجر به وخیم تر شدن مشکلات سلامتی فعلی نظیر آسم شود. نتایج مطالعات همچنین نشان می دهد که دی اکسیدنیتروژن تاثیر جدی بر مرگ و میرهای زودرس دارد.

  مرکز بهداشت عمومی انگلیس اعلام کرده که آلودگی هوای سالانه منجر به مرگ دست کم 29 هزار نفر در این کشور می شود. برآوردهای دولت انگلیس درباره انتشار آلاینده دی اکسیدنیتروژن که روز چهارشنبه گذشته آمارهای اصلاح شده و دقیق آن منتشر شد، نشان می دهد که بنابر پیش بینی ها مناطق شهری کلانشهر لندن، میدلندز غربی، یورک شایر غربی تا سال 2030 میلادی فراتر از استانداردهای اروپا خواهد بود که این تاریخ پنج تا 10 سال بیش از موعدی است که پیش از این انتظار می رفت.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
2