جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 55429
  تاریخ انتشار : 21 تیر 1393 13:13
  تعداد بازدید : 410

  رییس کل دادگستری لرستان:

  در 70 درصد از طلاق ها، حق و حقوق زنان تضییع می شود

  رییس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه در دهه اخیر با گسترش فزآینده شهرنشینی، آمار طلاق نیز بالا رفته است، گفت: این امر ناشی از تغییر الگوی زندگی است، در حالی که این آمار در روستا ها به خاطر قناعت در زندگی و داشتن آستانه تحمل بالاتر افراد در مقایسه با شهر ها رقم پایینی را دارد.

  به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه لرستان، جعفر بدری بیان کرد: بالا رفتن سطح توقعات در زندگی از جمله علل عمده افزایش طلاق در جامعه است. این در حالی است که اشاعه زندگی تجملاتی از طریق تلویزیون، عدم آگاهی و تجربه زندگی اجتماعی، چشم و هم چشمی ها، مشکلات مالی، تعارضات فرهنگی، شتابزدگی ها، خواسته های نابجا و نامعقول و مواردی از این دست بر این پدیده زشت اجتماعی دامن زده است.

  بدری با اشاره به اینکه با همکاری سازمان بهزیستی کارگروه تخصصی آسیب شناسی طلاق تشکیل شده و خانواده های در شرف طلاق برای مشاوره به بهزیستی معرفی می شوند، ادامه داد: البته معاونت آموزش دادگستری، آموزش و پرورش، بهزیستی، صداوسیما و دیگر نهادهای تبلیغاتی استان، فعالیت‎های خود را در راستای آموزش خطرات ناشی از طلاق، آینده و سرنوشت فرزندان و زنان طلاق و همچنین آموزش مهارت‎های زندگی افزایش می دهند و درصدد هستیم که برنامه مدونی را برای دفا تر طلاق، وکلا و نهادهای فرهنگی فعال در این زمینه تبیین کنیم.

  در ادامه رییس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه انواع مختلفی از طلاق داریم، افزود؛ سه نوع طلاق عمومی داریم که در آن ها یا زن درخواست طلاق می دهد که به آن طلاق خُلع می گویند و ۷۰ درصد طلاق های ثبت شده در دادگستری به این صورت است که در اکثر موارد آن زن حق و حقوق خود را می بخشد.

  وی افزود: نوع دوم به این صورت است که مرد درخواست طلاق می دهد و در این صورت مرد می بایست تمام حق و حقوق زن را بپردازد و ۳ درصد طلاق های ثبت شده به این صورت است که زوجه مطالبات مالی خود را وصول می کند و درنوع سوم طرفین هر دو درخواست طلاق می دهند، به عبارتی آمار این نوع طلاق ۲۷ درصد است، در مجموع می توان نتیجه گرفت، در هفتاد درصد از طلاق ها حق وحقوق زنان تضییع می شود.

  این مقام قضایی تصریح کرد: خوشبختانه جای بسی امیدواری است که هنوز آمار طلاق در لرستان از میانگین کشوری کمتر است و این در حالیست که استان‎های تهران و البرز بیشترین آمار ثبت شده طلاق و سیستان و بلوچستان کمترین آمار طلاق را دارد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
28631334
اکنون :
34